Aktuálně:

Pilně pracujeme na propojování domů a budov optickýmy kabely, namísto zastaralých a nespolehlivých metalických převěsů nebo pomalých rádiových spojů. Nově si tak mohou užívat vysokou rychlost (reálně až 300Mbit) lidé v prokabelovaných domcích na ulicích Klostermannova/Raisova.

Brzy nás čeká 60GHz Elite-Jarošova-Czechpan, což jednak přinese vysokou rychlost na paneláky Jarošova a druhak vytvoří záložní cestu Elite-Czechpan.

Zdeněk Štěpánek - 2021-11-19 14:01:59


Úspěšně pokračujeme v instalacích 60GHz spojů, které přinášejí gigabitovou rychlost. Na 60Ghz máme Hrádek, Budějovickou, Klostermannovu, městské divadlo, Národní a budou další.

Zdeněk Štěpánek - 2021-09-15 06:26:39


Co je GAVANET

GAVANET je nezisková komunitní počítačová síť sloužící ke vzájemné komunikaci mezi členy, sdílení internetu, sdílení dat a hraní her. Působíme ve Varnsdorfu a v přilehlých lokalitách jako je např. Studánka apod. Veškeré vybrané finance budou a jsou použity na zaplacení internetu a především na rozvoj infrastruktury. Nikdo z nás nemá za cíl na tom zbohatnout. Jsme jednou z mnoha czfree sítí které vznikají po celé republice. Být v czfree síti přináší lidem velké výhody a to především možnost komunikace se vzdálenými lidmi v jiných czfree síťích. Naším cílem je postavit síť, která bude rychlá, spolehlivá a bude přínosem nám všem. Připojujeme lidi po osobní domluvě a za předpokladu že mají zařízení které jim schválí provozovatel AP (jde zejména o kvalitu signálu na obou stranách). Zároveň máme hlavní páteřní infrastrukturu v naší centrální správě. V případě domovní (panelákové) sítě jsou pravidla volnější. Cílem těchto opatření není někoho předem vyloučit, ale zajistit aby se ze sítě nestalo smeťiště. Důležité je vědět že NEJSME komerční internetový provider, naše síť má komunitní charakter (jsme občanské sdružení), takže prioritami je internetová komunikace, hraní her, komunikace (např. Jabber) a další služby s interní působností. Samozřejmě je možné se připojit i bez internetu a neplatit ho.

Ačkoliv je gavanet nejrozsáhlejší síť na území Varnsdorfu a přilehlých obcích, neustále síť rozšiřujeme, vylepšujeme atd. Proto rádi uvítáme další nadšence, kteří jsou ochotni se podílet svým volným časem i zkušenostmi na budování naší společné sítě.Jak získat informace?
Informace hledejte na třech místech:
1) V informacích na těchto stránkách (sekce dokumenty).
2) V diskuzi probíhající na těchto stránkách.
3) Zeptejte se některého z administrátorů.


Jak se zapojit?

Jednoduše se zaregistrujte a někdo se vám ozve. Nebo se podívejte na stránku kontakty.
Naši partneři:

Centrum Panorama
Café dlask
KD Rozkrok

Quick Bus

Acereshop

ITAssistance

Občanské Sdružení GAVANET
Boženy Němcové 2527
Varnsdorf
407 47
ičo: 27047288
dič: CZ27047288
Nejsme plátci DPH.
Jednatel: Zdeněk Štěpánek